Ubrania UV – jeden ze skutecznych sposobów ochrony przez słońcem!

Kiedy przychodzi wiosna i słońce zwiększa swoją aktywność, dzięki czemu mamy dłuższy dzień, coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Słońce jest naturalnym czynnikiem, który pobudza nas do działania, działa przeciwdepresyjnie, a także przyczynia się do powstawania w organizmie witaminy D3, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości a także stymuluje układ odpornościowy do prawidłowego działania. Jak widać dobroczynnych właściwości słońca jest bardzo dużo. Nic więc dziwnego, że chętnie wystawiamy się na jego działanie, szczególnie latem, kiedy możemy jeszcze poleniuchować na plaży lub po prostu w weekend odpocząć na działce. Amatorzy opalania potrafią godzinami korzystać z kąpieli słonecznych tłumacząc sobie, że potrzebują witaminy D3. Jednak tego rodzaju zachowania są bardzo niebezpieczne, ponieważ nie możemy zapominać o negatywnym wpływie promieni UV na nasz organizm. Jak widać są dwie strony medalu. Z jednej słońce jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a z drugiej niesie za sobą niebezpieczeństwo wystąpienia różnych dolegliwości, tych miej poważnych w postaci szybszego starzenia się skóry, poprzez poparzenia, a na chorobach nowotworowych skończywszy. Dlatego tak ważna jest właściwa ochrona przeciw szkodliwym promieniom UV.

Ubrania UV czy kremy z filtrem?

Metod ochrony przed słońcem mamy co najmniej kilka. Od takich najprostszych w postaci unikania ekspozycji na słońce, szczególnie w godzinach jego największej aktywności, poprzez stosowanie ochronnych preparatów z wysokim filtrem, aż do nowoczesnych metod w postaci zakładania ubrań UV. Ubrania UV są jedną z nowocześniejszych metod ochrony przed słońcem. Do ich powstania przyczynili się polscy naukowcy, a cały sekret polega na dodaniu do tkaniny dwutlenku tytanu, który ma właściwości odbijające światło. Dodatkowo tkanina jest bardzo ściśle utkana, dzięki czemu bariera ochronna jest szczelna i zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych w głąb skóry. Dodatkowo formą ochrony są również nanocząsteczki, które mają zdolność pochłaniania promieni UV. Wszystko to sprawia, że ochrona przed słońcem staje się w stu procentach skuteczna. Dodatkową zaletą takich ubrań są ich właściwości hamowania rozwoju mikroorganizmów, co jest przydatne szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Nie ma się również co martwić o zużywalność tego rodzaju ubrań. Nawet po wielokrotnych praniach zachowują swoje właściwości. Poza tym pranie tego rodzaju ubrań nie jest w żaden sposób kłopotliwe, ponieważ bardzo szybko wysychają. Jak widać zalet ubrań UV jest bardzo wiele. Od nas zależy, czy wybierzemy stare metody w postaci preparatów nakładanych na skórę posiadających wysoki filtr UV, czy założenie ubrań z ochroną UV. W przypadku stosowania ubrań UV należy pamiętać o nieosłoniętej skórze, na którą należy nałożyć środek posiadający filtr. Jak widać obydwie metody zarówno te stare, jak i nowoczesne wzajemnie się uzupełniają. Zakładanie ubrań jest wygodne, bo tylko niewielka część skóry pozostaje nieosłonięta. Jeżeli stosujemy kremy z filtrem należy pamiętać o dokładaniu kolejnej warstwy co dwie godziny, ponieważ preparaty te szybko tracą właściwości. Dzieje się tak również po kąpielach wodnych. Warto posiadać taką wiedzę, żeby skutecznie wykorzystywać każdą dostępną metodę ochrony.

Podsumowanie.

Słońce jest naszym sprzymierzeńcem, dzięki niemu czujemy się lepiej, mamy więcej energii, wyznacza nasz tryb dobowej aktywności. Nie możemy jednak zapominać, że może również doprowadzić do poważnych chorób skóry. Tylko przestrzeganie zasad i stosowanie właściwych środków ochrony pozwoli na pełną radość ze słonecznych, pięknych i ciepłych dni. Warto wybierać, te najskuteczniejsze i sprawdzone naukowo. Należą do nich na pewno ubrania UV. Nie tylko są bezpieczne, ale również modne i wygodne. Można śmiała zaliczyć je do jednej z najskuteczniejszych metod ochrony przed słońcem.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *